Jag måste erkänna att jag inte är bortskämd med kommentarer på den här bloggen. Vet inte riktigt varför, men så har det varit sedan jag började för ungefär ett år sedan. Ok, rätt ofta har det kanske inte varit så mycket att kommentera, eller så har det/jag kanske inte inbjudit till det? Vet faktiskt inte vilket?
Visst, vissa saker har kommenterats och det är alltid kul när man inser att det finns folk som faktiskt läser det man har skrivit och tar sig tid att skriva en rad eller två.
Sen hittade jag det här inlägget från en fotointresserad kille som driver en väldigt aktiv blogg, fullt med tips om bildbehandling och annat som kan vara intressant för oss som fotograferar.
Han hade uppenbarligen hittat min blogg och mina bilder på Flickr av små virkade Amigurumis (figurerna på bilden ovan) som inspirerade honom att prova något liknande. Sånt är alltid kul.
Så tack för det och kul att du gillade bilderna. Och ett speciellt tack för inlägget, sånt värmer.










{ 4 comments… read them below or add one }
Själv är jag nog rätt dålig på att kommentera, trots att jag prenumererar på dig via bloglovin. Vet hur uppmuntrande det är med kommentarer, så man kanske skulle bli lite mer aktiv med kommentarer också.
Tycker hursomhelst att din blogg är mycket intressant.
Kommentarer är viktiga tycker jag, det driver en att fortsätta skriva tror jag.
Sen var det svårt att inte inspireras av dina bilder Stefan, för de står verkligen i en klass för sig själva de där små tygbitarna!
Ska bli spännande att se vad som följer härnäst.
Mvh Danne
Kul, för Carlbom är en av de som jag länkar till från Fototriss och jag tror jag nämnde hans blogg som exempel på en jättebra blogg med en massa tips om foto, när vi pratade länkar härom veckan.
Och nu har jag lagt in en länk till dig med från Fototriss! =)
Tack för kommentarerna, alltid roligt som sagt. Tror det underlättar när det börjar kommenteras, då flyter det kanske på av bara farten sen? Inte så många som vill vara den första som säger något i ett tyst rum.